RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO: PÁN STROM

Galéria

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO: PÁN STROM

„Príbeh o živej drevine“ – taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Totiž na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním.

Rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo (dedinská rodina, hasiči, poľovníci, samovrah, židovské dievča atď.), ale aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac atď.), slovom všetko nadmieru živé. A hádam každý, kto chce podať svoju správu o pestrom, mnohorakom, ale aj inteligentom a nevyspytateľnom živote v lese.

Zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.

Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu.

Režisérom hry Pán Strom je Ondrej Spišák, autorom hudby je Juraj Haško, kostýmová výtvarníčka je Katarína Hollá, výtvarník scény je František Lipták.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka

Réžia: Ondrej Spišák

Hudba: Juraj Haško

Kostýmy: Katarína Hollá

Scéna: František Lipták

Dramaturgička: Darina Abrahámová

Choreografia: Ladislav Cmorej

Producent: Ladislav Hubáček

Vstupné 19 €, prístavky, balkóny 18 €. Predaj vstupeniek v pokladni kina a na www.kultura.puchov.sk

Divadelné predstavenie z dôvodu opatrení ÚVZ SR - je presunuté na 17.5.2022 o 19.30 h, (Pôvodný dátum bol 8.10.2021, potom 24.2.2022 o 19.30 h), Zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti, divák ktorému nový termín nevyhovuje, môže vstupenku vrátiť.

Kontaktujte nás emailom na kino.kurzy@puchovskakultura.sk

-------------------------------------------------------------------------------------

Od 26.2.2022 - VŠETKY PREDSTAVENIA/kultúrne podujatia a kurzy u nás v DIVADLE v Púchove sú v režime ZÁKLAD t.j. PRE VŠETKÝCH DIVÁKOV !

Nepotrebujete žiadne potvrdenia. Tešíme sa na Vás!

Ak máte záujem o nejaké informácie, sme tu pre Vás na č.t. 0908 718 662, prípadne píšte na email kultura@ puchovskakultura.sk.

Dátum lokálnej premiéry: 17. máj 2021
Dátum svetovej premiéry: 17. máj 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.