Šansónový večer Evy Pavlíkovej & Band

Šansónový večer Evy Pavlíkovej & Band

„Šansónový večer Evy Pavlíkovej & Band“

Divadlo Púchov 13.11.2022 o 17.00 h

Slovenská herečka a speváčka Eva Pavlíková sa nám na šansónovom koncerte predstaví za sprievodu svojej kapely na ktorom zaznejú známe šansóny od domácich a svetových autorov a takisto muzikálové melódie.

Umeniu spievaného šansónu s jeho dôrazom na obsahovú zložku si Eva Pavlíková berie za svoje a napĺňa tak odkaz režiséra Jozefa Bednárika udržiavať tento hudobný žáner živý a šíriť ho ďalej medzi ľudí.

Texty do slovenskej podoby prebásnili poprední slovenskí textári ako Monika Kozelová, Ján Štrasser, Nora Beňačková, Oľga Záblacká.

To vnáša do ich významu ďalší, nový obsahovo-výrazový prvok.

Hudobno-dramatické umenie tohto žánru Eva Pavlíková umelecky obohacuje o hereckú výpoveď a skúsenosť ženy, umelca, s neopakovateľným autentickým prevedením. Piesne ako Čerešne, Žiť za to stálo, List mame, Utešovanka, Bol si milý a iné si tak nájdu svojho poslucháča a naplnia naše srdcia nehou, pokorou a láskou.

Obsadenie: Eva Pavlíková - spev

Ľubomír Dolný - klavír

Viliam Majer - akordeón

Jakub Valiček - bicie

Tamas Belicza - basgitara

Životopis:

Známa slovenská herečka Eva Pavlíková, rodáčka z Košíc, vyštudovala herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u profesorov Zachara a Záborského. Od roku 1983 začína pôsobiť v hereckom súbore Divadla Andreja Bagra v Nitre, kde pôsobí dodnes. Divákom sa predstavila v množstve inscenácií, v ktorých hrala najmä hlavné ženské úlohy. Zahrala si v hrách Ľubomíra Feldeka Utekajte slečna Nituš! a Perinbaba, v Čechovovej klasike Tri sestry stvárnila postavu najstaršej sestry Oľgy. Dolly Leviovú stvárnila v hre Thortona Wilda Dohadzovačka. Do jej repertoáru patria aj muzikály, okrem iných sa predstavila vo Fidlikantovi na streche, v Grékovi Zorbovi, Báthoryčke, Malom obchode hrôzy, v Adamovi Šangalovi alebo v Kabarete. Jej všestrannosť možno vnímať ako dar univerzálnosti umelca, herca a speváka v jednej osobe. Svoje spevácke umenie potvrdila v množstve muzikálových postáv a skúsenosť tohto žánru ju preniesla aj na koncertné pódia so svojím speváckym umením, z ktorého je jej najbližší spievaný šansón. Výsledkom je mnoho speváckych aktivít v tomto smere, okrem iného aj so svojím hudobným telesom Eva Pavlíková & Band s ktorým pravidelne koncertuje.

Ocenenia: Cena literárneho fondu za rok 1997 za postavu Plánka (F. G. Lorca: Plánka, r. M. Pecko) Krištáľové krídlo za postavy: MC (Kabaret), Vicki (Do naha!) a Kate (Bezkyslíkovce) Prémia literárneho fondu za postavy: Vidiecka Lady Macbeth (Vidiecka Lady Macbeth), Katarínka (Katarínka z Heilbronu), Oľga, (Tri sestry) Kate (Bezkyslíkovce), Báthoryčka (Báthoryčka), Slečinka (Slečinka), Život (Grég Zorba)

https://www.facebook.com/EvaPavlikovaFanklub

https://www.facebook.com/artmusicsk

Vstupné 12 €, 11 €, predaj vstupeniek v pokladni kina a na www.kultura.puchov.sk

Dĺžka podujatia: 70 minút
Dátum lokálnej premiéry: 13. november 2022
Dátum svetovej premiéry: 13. november 2022

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Nedeľa, 13. 11. o 17:00 Kúpiť
Názov: Šansónový večer Evy Pavlíkovej & Band
Cena: od 11,00 €
Miesto: Kultúra Púchov
Hoenningovo námestie 2002
020 01 Púchov
Zobraziť na mape