DIALÓGY S UMENÍM

Galéria

Pozývame Vás na „DIALÓGY S UMENÍM“ v piatok 23.9.2022 o 19.00 h, vestibul DIVADLO Púchov.

Hosť: PAVOL MAKYNA, pohľad do histórie a súčasnosť Púchova.

Hudobný hosť: DOROTA NVOTOVÁ

Vstup voľný.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

DOROTA NVOTOVÁ - speváčka, herečka a cestovateľka patrí k najvýraznejším osobnostiam slovenskej scény. Pri vydávaní svojich hudobných albumov sa síce neponáhľa, ale zato je to vždy veľká udalosť. Dosku „More“ natočila a vydala v závere roka 2018, skoro po šiestich rokoch od posledného albumu „Just!“. V septembri 2021 vydala svoj šiesty,, najnovší a podľa recenzií aj prelomový album “Ten”. Mala to byť len jedna pesnička, nakoniec je z toho nový album. Album “Ten” obsahuje desať skladieb a je z neho cítiť, že vznikal bez stresu, s radosťou a bez akéhokoľvek kalkulu. Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu. Základ v zostave bubny, basa a klavír sa totiž natáčal na pás do jednej stopy. Naživo ako na koncerte, bez slúchadiel a ideálne bez chyby.

V trackliste tiež nechýba jeden z posledných textov Milana Lasicu k zimomriavkovej pesničke “V daždi”. Skladba Lúzer je zase dialógom o chlapoch medzi Dorotou a jej mamou, herečkou Annou Šiškovou.

PAVOL MAKYNA - slovenský historik, ktorý sa profesionálne venuje dejinám 20. storočia, je autorom viacerých vedeckých štúdií o prenasledovaní židovskej menšiny na Slovensku. Zaoberá sa i témou vzájomného pôsobenia človeka a krajiny v kultúrnych a historických súvislostiach.

V občianskom združení Puchovo dedičstvo, ktoré prevádzkuje aj múzeum, sa zaoberá regionálnymi dejinami Púchova. PUCHOVO DEDIČSTVO – apolitické občianske združenie, ktoré formou dobrovoľníctva objavuje, mapuje, šíri osvetu o historických, kultúrnych jedinečnostiach a krásach Púchovského okresu a blízkeho okolia, a tak napomáha k ochrane všetkých pamiatok a dedičstva našich predkov.

Dĺžka podujatia: 90 minút
Dátum lokálnej premiéry: 23. september 2022
Dátum svetovej premiéry: 23. september 2022

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.